Šachty vodoměrné, revizní a pro tlakovou kanalizaci

Přístup do šachty je umožněn průlezem o průměru 600 a výšce 300 mm. Každá šachta je vybavena plastovými stupadly, stolečkem na vodoměr a vstupy pro potrubí 1 ("nebo na přání zákazníka 2"). Do šachet revizních na přání zákazníka montujeme zpětnou, čistící klapku. Šachty pro tlakovou kanalizaci můžeme osadit na klíč. ( Tlakovým čerpadlem, připojením, servisem do 24 hodin atd. ) .

Vodoměrné, revizní a šachty pro tlakovou kanalizaci vyrábíme z polypropylénu (PP) tloušťky 5 a 8 mm, který je vyhovujícím materiálem pro stavbu jednoduchých aplikací např. nádrží na vodu a septiků. Vlastnosti desek z PP jsou houževnatost, tvarová stálost, netříštivost, snadná opracovatelnost a svařitelnost. Použitý materiál odpovídá ČSN a je certifikován hlavním hygienikem ČR.

Šachty vodoměrné, revizní a pro takovou kanalizaci doporučujeme instalovat na hranici pozemku. U všech typů šachet se musí vybetonovat základová betonová deska o síle nejméně 10 cm. Betonová deska musí být větší o 10 cm z každé strany, než dno šachty. Poté usadíme šachtu na betonovou desku a provedeme obsyp šachty vlhčenou betonovou směsí!

Šachty nelze osadit do míst se zvýšenou hladinou spodní vody! (Tuto spodní vodu je třeba odvést od jímky drenáží).Jestli-že bude šachta poškozena mechanicky při manipulaci s ní, nebo instalaci této šachty, nebude možné uplatňovat reklamaci na kvalitu svárů a tvar této šachty!