Rodinné bazény jsou čím dál tím oblíbenější. Poradíme, jak vybrat vhodný bazén, aby vám dobře sloužil

Rodinné bazény jsou v dnešní době již téměř běžnou součástí výbavy rodinných domů a velmi oblíbeným doplňkem na zahradě. Není divu, asi každý z nás si zejména v horkých letních dnech přeje mít doma kousek vodní plochy, aby si mohl zaplavat a příjemně se osvěžit. V našem článku vám poradíme, jak vybrat vhodný rodinný bazén, a co by mu rozhodně nemělo chybět.

Rodinné bazény jako ukazatele zvyšující se životní úrovně

Rodinné bazény se stávají čím dál tím běžnější součástí našich zahrad. Mimo jiné to poukazuje na zvyšující se životní úroveň a náročnější požadavky rodin i jednotlivců. Nejen, že rodinný bazén je důkazem luxusu, ale přináší s sebou také nespočet dalších benefitů.

Kromě příjemně stráveného času u bazénu s rodinou či přáteli také nesmíme opomenout význam pro zdraví. Plavání s sebou přináší hned několik zdravotních výhod, od uvolnění bolesti zad, až po zlepšení kondice, lepší náladu či otužilost. Realizací bazénu na vašem pozemku navíc zvyšujete hodnotu celého objektu.

rodinné bazény

Jak vybrat rodinný bazén?

Před samotným výběrem bazénu si nejprve zodpovězte několik otázek.

  • Kam bazén umístím?

  • Z jakého materiálu by měl být?

  • Jakou chci výbavu bazénu?

  • Jaké mám finanční možnosti?

Než se rozhodnete pořídit si stavebně řešený bazén, je třeba si také uvědomit, že se jedná o dlouhodobou záležitost. Tedy, že se bazén stane téměř trvalou součástí vaší zahrady a bude výrazně ovlivňovat provoz rodinného domu. Je totiž třeba počítat s pravidelnou údržbou, mít k dispozici zdroj vody, elektrickou energii a případně i tepla pro ohřev vody.

Kam bazén umístím?

První otázka by tedy měla směřovat na místo, kam bazén plánujete umístit. Chcete si pořídit venkovní nezastřešený bazén, nebo uvažujete o celoročním využití a chtěli byste jej umístit dovnitř domu? Zlatou střední cestou pak je plastový bazén se zastřešením, které vám zajistí prodloužení koupací sezóny.

Volba umístění bazénu je důležitá zejména proto, že podle místa se bude dále odvíjet vše ostatní, co s bazénem a stavebními úpravami okolo něj souvisí.

Z jakého materiálu by měl bazén být?

Dalším důležitým parametrem výběru je materiál, ze kterého chcete, aby byl bazén vyroben. My určitě doporučujeme plastové rodinné bazény svařované na CNC stroji. Bazén vyrobený z plastu je pevný, trvanlivý a stálý. Další možností je laminát, který však nedoporučujeme, je totiž křehký a mohou se u něj třepit vlákna.

My v Bazény Šulc nabízíme venkovní plastové bazény z prvotřídního německého materiálu Röchling, který se nám osvědčil jako vysoce kvalitní. V nabídce máme bazény v kompletních zvýhodněných setech v rozměrech 4 x 3, 6 x 3 a 7 x 3 m.

K výrobě bazénů navíc používáme silnější zakončovací lem (silná PP trubka 32 mm), který bazén zpevní a nekroutí se.

Výbava pozdvihne rodinné bazény na vyšší úroveň

Výbava bazénu je závislá na tom, k čemu chcete bazén používat. Výbavou je myšleno zastřešení, schodiště, technologie i další doplňky.

Co se týče výběru schodiště, v našich bazénech se nám osvědčilo vnitřní vestavěné a protiskluzové schodiště připravené k podbetonování. Pokud jste se rozhodli také pro zastřešení, zaměřte se na to, aby bylo dostatečně kvalitní a vyztužené. My používáme zastřešení značky Alupol, které je vysoce odolné vůči větru.

 

Proč rodinný bazén od nás?

Jsme soukromá rodinná firma, která vyrábí a montuje pouze kvalitní rodinné bazény z ověřeného německého materiálu. V naší nabídce najdete buď modré bazény v odstínu Caribic, díky čemuž se voda v bazénu krásně třpytí jako na pláži v Karibiku, nebo také elegantní bílé bazény, díky který může i levný plastový bazén vypadat jako velmi drahý a luxusní bazén.

Součástí našich služeb je doprava zdarma, montáž bazénu a zapojení technologie včetně příslušenství. Dbáme na rychlou realizaci a poskytujeme záruční i pozáruční servis.

Podívejte se také na 31 důvodů, proč koupit bazén právě od nás!