Proč je nejlepší obdélníkový bazén?

Poté, co se rozhodnete pro pořízení zahradního bazénu je vždy důležité se rozhodnout i pro jeho tvar. V základu bazény mívají dva tvary. Kulatý a obdélníkový. Samozřejmě, že existují i atypické tvary bazénů, které jsou ovšem mnohdy zakázkově dělané. 

Samozřejmě, že pokud už máte představu, jak má bazén vypadat, máte jasno. Pokud ovšem stále ještě váháte, možná by Vám v rozhodování mohlo pomoci pár následujících důvodů.

Na prvním místě vzhled

Hlavním argumentem pro tvar bazénu je jeho vzhled. Zde je výběr toho lepšího jen čistě na Vás. Za nás je nejlepší volbou obdélníkový bazén se zakulacenými rohy. Vypadá elegantně na každé zahradě a jeho křivky snadno ladí s čímkoliv. Kulatý bazén nemusí všude sedět, je-li obklopen velkým množstvím rovných hran.

Obdélníkový bazén šetří místo

Největší výhodou obdélníkového bazénu oproti kulatému je jeho úspora. Oproti kulatému bazénu lépe využívá svůj prostor a můžete tak mít snadno větší bazén na stejné zahradě. Zároveň dostanete i více místa pro plavání a dovádění ve vodě. Zatímco v kulatém bazénu může jeden člověk uprostřed vlastně zabrat celý bazén, obdélníkový bazén se dá lépe “podělit” na více části. V jednom koutě si tak mohou hrát děti, v jiném se bavit dospělí.

Kulaté rohy ulehčí čištění

Oproti tomu největší výhodou kulatých bazénů je jejich čištění, jelikož se v rozích nemohou usazovat nečistoty. I tomu se ovšem dá zabránit u obdélníkových bazénů, jelikož jejich rohy mohou být zakulacené. Mají tak elegantní vzhled, a čistí se stejně dobře jako kulaté bazény.

Příslušenství

V oblasti příslušenství ovšem na plné čáře vyhrává obdélníkový bazén. V rohu se dá snadno zařídit vestavěné schodiště, které je podbetované a je tak bezpečnějším řešením vstupu do bazénu než kluzké žebříky. Navíc vypadá skvěle a dá se na něm též posedět, pokud nechcete hned skákat do vody. Stejně tak se dá snadno pro obdélníkový bazén zajistit jeho zastřešení, díky kterému se Vaše koupací sezóna významně prodlouží.

Obdélníkové bazény od Šulce - to je záruka kvality

Máte už vybráno? Rádi bychom Vám představili naše plastové bazény z kvalitních kopolymerů s UV stabilizátory od německé firmy Röchling. Bazén Vám tak bude dělat radost po dlouhá léta, narozdíl od jiných plastových bazénů. Zároveň jsou stále levné. Kolik stojí plastový bazén od nás? Podívejte se na naši nabídku zvýhodněných setů!

Bazény nabízíme v modré barvě Caribic, ve kterém se voda na slunci krásně třpytí jako vlny na plážích Karibiku. Pokud se Vám ovšem modrá nelíbí, nově také nabízíme i bílé bazény. Ke všem bazénům také nabízíme velké množství různého příslušenství, díky kterému bude mít bazén přesně takový, jaký ho chcete.