Bazény se zastřešením pro delší koupací sezónu

Koupání k letním dnům neodmyslitelně patří, ať již se vydáte na koupaliště nebo máte to štěstí a můžete se osvěžit ve svém vlastním bazénu. Pokud takový zahradní bazén vlastníte nebo se akorát rozhodujete pro jeho výstavbu, je potřeba o bazén pečlivě pečovat a chránit ho především před přírodními vlivy.

JAKÉ ZASTŘEŠENÍ VYBRAT?

Pro ochranu bazénů se nabízí nejlevnější varianta v podobě krytů na bazén, který vám bazén chrání před nečistotami v létě, ale je zcela nevhodný pro ochranu přes zimu a navíc je s ním složitá manipulace a neposkytuje dlouhou životnost. Další možností je zastřešení bazénu, které kromě vyšších pořizovacích nákladů přináší samé výhody. Naše firma nabízí tři možnosti zastřešení bazénu, které se liší především výškou zastřešení. Například zastřešení Practic s hliníkovou konstrukcí usnadní díky bočním posuvným dveřím a své výšce přístup do vody a zastřešení bazénu Dream pro svou nízkou výšku snadněji udrží teplotu vody a obsahuje nerezová ložiska ve dvou řadách pro snadný posuv zastřešení. Rovněž nabízejí plastové bazény se zastřešením na splátky v případě, že na tuto investici momentálně nemáte dostatečné množství finančních prostředků.

plastový bazén

PROČ BAZÉN ZASTŘEŠOVAT?

Zastřešení bazénu v první řadě chrání bazén před okolními vlivy a nečistotami, které by jinak do bazénu napadaly, čímž vám ušetří spoustu času s čištěním, a také před deštěm, který by vám narušil požadovanou hodnotu pH ve vodě, které je třeba pro čistý bazén udržovat. Díky zastřešení si rovněž můžete prodloužit koupací sezónu, jelikož se vám tak snadněji udrží teplota vody a netýkají se vás noční teplotní ztráty, což může být rovněž výhodné pro naši peněženku. Navíc si můžete si užít relaxaci i za nepříznivého počasí a volný pohyb kolem bazénu se stane pro všechny příslušníky domácnosti včetně domácích zvířátek bezpečnější, jelikož tak eliminujete jakýkoliv pád do vody. Se zastřešením jsou poté bazény chráněny i přes zimu a bez problému jsou poté připraveny na další sezónu.