Bazén s filtrací Vám usnadní čištění vody

Zapuštěný zahradní bazén je skvělou ozdobou Vaší zahrady, není to ovšem jen něco, co se zařídí a nevyžaduje žádnou péči. O bazén je třeba pečovat, aby Vám dlouho vydržel a aby voda v něm byla příjemná na koupání. Filtrace Vám může pomoc tuto péči ulehčit, jelikož vodu může průběžně čistit za Vás.

Filtrační jednotka v bazénu je neocenitelný pomocník

Voda v bazénu se začne po čase kazit a zanášet různými nečistotami, případně se v ní mohou začít množit řasy nebo jiné mikroorganismy. Je několik způsobů, jak proti tomu bojovat. Filtrace je důležitým prvním krokem, který čistí vodu v bazénu od mechanických nečistot. Většinou se neahází v šachtě na technologii, která je hned vedle bazénu.

Kartušová vs. písková filtrace

Bazénových filtrací je více druhů. Mezi nejčastější filtrace patří kartušové filtrace a pískové filtrace.

Kartušová filtrace je vhodná spíše do malých bazénů. Voda v ní prochází přes kartušovou vložku, ve které se zachytí nečistoty. Hlavní nevýhodou je, že se snadno zanese a je tak třeba ji hodně čistit a čas od času vyměnit za jinou.

Proto doporučujeme pískovou filtraci. Voda v ní protéká křemičitým pískem, přičemž se pročistí. Jedná se tak o přírodní způsob čištění vody. Zároveň nepoužívá žádnou chemii a pomáhá tak udržovat přirozenou hodnotu pH vody. Tento písek už poté stačí jednou za dva týdny jen propláchnout pomocí ovládacího ventilu.

Nezapomínejte na další příslušenství

Bazén s filtrací není vše. Pro správný chod filtrace je potřeba například čerpadlo, skimmer a hadice, které toto vše propojí. Nevíte, jestli pro správnou funkci filtraci máte vše? Plánujete bazén, a chcete mít vše zařízené bez starostí? Pokud si vyberete nějaký z našich bazénových setů, toto vše včetně montáže máte v ceně. Bazény jsou navíc vyrobené z kvalitního materiálu, takže Vám bude zdobit zahradu po dlouhá léta. Navíc k bazénům dodáváme i další příslušenství jako UV lampy, solničky a zastřešení, díky kterým bude voda ještě déle čistá, bez nečistot, a díky zastřešení i déle teplá.

 

Bazén s filtrací od Šulce - záruka jistoty a kvality.