Chcete si zaplavat a zlepšit kondici? Pořiďte si plastový bazén s protiproudem

Nemůžete si na zahradu dovolit bazén o délce alespoň 25 metrů, ale přesto byste si rádi pořádně zaplavali? Tak si pořiďte menší plastový bazén s protiproudem a můžete plavat, dokud budete mít sílu. Co umí protiproud a k čemu je v bazénu dobrý?

Co umí plastový bazén s protiproudem?

Ne každý si může dopřát velký zahradní bazén, ve kterém by mohl aktivně trénovat a uplavat dostatečnou vzdálenost. V malém bazéně si žádný sportovec asi moc nezaplave. A právě tento problém řeší plastový bazén s protiproudem. Plavání v něm je velmi podobné plavání proti proudu v řece, s tím rozdílem, že bazénový protiproud si regulujete podle svých schopností a přání.

Protiproud je systém, který prakticky slouží k prodloužení délky bazénu. Vytváří v bazénu totiž velmi silný proud vzduchu a vody, proti kterému plavec následně plave. Tento šumivý vodní proud produkuje obrovské množství bublinek, které lze současně využít i pro relaxaci v bazénu. Protiproud můžete navíc nasměrovat i regulovat podle svých požadavků.

Jaké výhody s sebou plastový bazén s protiproudem přináší?

Plastový bazén s protiproudem s sebou přináší hned několik výhod. Nejen, že si plaváním v protiproudu zlepšíte kondici, ale také vypilujete své plavecké schopnosti a posílíte zádové svalstvo. Bazén s protiproudem je navíc vhodný pro ty, kdo se raději vyhýbají přeplněným plaveckým bazénům a chtějí si užít aktivní plavání v soukromí.

Další nespornou výhodou je relaxace v bazénu, kdy protiproud vytváří bublinky plné kyslíku. Můžete si tak dopřát aktivní plavání v protiproudu a následný odpočinek. Bublinky působí příjemně také na vaše namožené svaly a celkově zklidňují mysl. Užijete si tak skvělý čas, téměř jako ve vířivce.

Kdy si protiproud pořídit?

Nejvhodnější je pořídit si protiproud rovnou s bazénem, tedy zakoupit u nás podzemní plastový bazén s protiproudem. Vše tak vyřešíte rovnou při samotné stavbě či instalaci bazénu.

Na trhu naleznete obvykle dva typy protiproudů, zabudovaný a závěsný. Naše společnost nabízí zabudovaný protiproud, který je vhodný pro bazény do země. Tento typ pořizujte již při výstavbě bazénu, montuje se totiž přímo do jeho stěny.

Co protiproud umožňuje a jak v něm plavat?

Většina zařízení umožňuje regulaci a nasměrování proudu vody, k bazénu s protiproudem můžete také zakoupit dodatečné příslušenství, jako jsou osvětlení nebo masážní nástavce, které se do bazénu instalují zvlášť.

A jak v protiproudu správně a bezpečně plavat? Při instalaci je nutné jej umístit nejlépe naproti schůdkům. Plavec by měl být během plavání od stěny vzdálený minimálně 1,5 metru.

 

Jaký protiproud pořídit?

Před pořízením bazénu s protiproudem si nejprve promyslete, proč si protiproud pořizujete. V naší nabídce naleznete protiproud o síle 70 m3, proti kterému mohou plavat opravdu dobří plavci. Je vhodný pro zdatnější plavce, kteří potřebují například trénovat na plaveckou soutěž (či jiný sportovní výkon) nebo výrazně zlepšit svou kondici. Slabší plavci a děti od něho plavou dál. Na děti však nezapomeňte během jejich plavání dohlížet! Během výběru protiproudu také sledujte jeho výkon. Síla protiproudu se určuje regulační tryskou a přívodem vzduchu.

Chtěli byste si pořídit plastový bazén s protiproudem a potřebujete s výběrem poradit? Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme a doporučíme pro vás nejvhodnější řešení.