Kopané bazény, výherce mezi zahradními bazény!

Kopané bazény, výherce mezi zahradními bazény!

Přemýšlíte, zda nadzemní, polozapuštěný či zcela zapuštěný bazén? Kdekoliv, kde to jen dovolují prostory a půda pozemku, doporučujeme bazény kopané neboli zapuštěné. Takové bazény mají delší životnost, protože lépe odolávají přírodním vlivům, umožňují mnohem komfortnější vstup do vody a celkově vytváří lepší dojem ze zahrady, jelikož nebrání ve výhledu. Navíc je pro ně mnohem jednodušší zařídit ideální zastřešení bazénu a díky zasazení v zemi snadněji docílíte vyšší teploty vody.

Výhody kopaného plastového bazénu

Materiálů, ze kterých se bazény vyrábí nalezneme na trhu rovněž několik a pro někoho může být obtížné si z takové palety možností vybrat. Bazeny-sulc nabízí variantu plastových kopaných bazénů, které zaručují vysokou životnost a odolnost, snadnou údržbu a řadí se mezi nejlevnější kopané bazény vůbec. Tyto kopané bazény z konstrukčních dílů kopolymeru PP se vyznačují vysokou pevností, chemickou a tepelnou odolností a dokonalou svařitelností. Speciální desky jsou navíc opatřeny UV stabilizátorem, který zabraňuje negativním vlivům slunečního záření a mrazu. Povrch plastového bazénu je navíc opatřen ochrannou fólií, která zamezuje poškrábání materiálu při výrobě, dopravě či jiné manipulaci. Při výběru toho ideálního bazénu je možnost zhotovení bazénu v požadovaných rozměrech dle přání zákazníka a vybrat si lze z obdélníkových plastových kopaných bazénů s kulatými rohy ve velikostech od 4 x 3 x 1,2m až do rozměru 7 x 3 x 1,5m. Kulaté zaoblené rohy podporují odolnost vůči mechanickému poškození a zajišťují perfektní cirkulaci vody během filtrování.

Kdy je nejlepší začít s výstavbou bazénu?

S výstavbou kopaného bazénu je třeba začít dříve, než když už je začátek léta na spadnutí, jelikož příprava a realizace celé instalace je časově náročná. Nejideálnější je začít hned poté, co pominou mrazy, jelikož po ukončení stavebních prací Vám ještě zbyde čas na to zasít trávu kolem bazénu či si zrealizovat okolí bazénu jako je například řešení venkovní bazénové dlažby, terasy kolem bazénu či venkovní osvětlení k bazénu. Zahradě tak ponecháte dostatečný čas na to, aby se před začátkem koupací sezóny vzpamatovala z případného poškození okolí kopaného bazénu od výkopových a jiných pracích.

Co obnáší výstavba a následná instalace kopaného bazénu?

Před samotným výkopem nezbytným pro umístění kopaného bazénu do země je potřeba vybrat to správné místo na Vaší zahradě. Dbejte přitom na své soukromí, kterého si při vodních hrátkách budete jistě chtít dopřát. Rovněž nezapomínejte na dostatečně velký prostor okolo kopaného bazénu pro zastřešení, zařízení a komponenty k bazénu a místo pro relaxační koutek s lehátky. Důležitým faktorem při výběru je rovněž množství sluníčka a ideální bezvětří. Pro usazení kopaného bazénu se hloubí jáma, která je o cca 20 cm hlubší než bazén a cca o 60 cm delší a širší než bazén. Následně přichází na řadu vybetonování a zpevnění dna kopaného bazénu. Betonová deska musí být minimálně 17 cm silná. Nemusí být dokonale hladká avšak velký důraz se klade na její rovnost. Pak již se do připravené jámy zasazuje připravená konstrukce kopaného bazénu. Poté se bazén osadí příslušenstvím a propojí s centrální technologií pro ohřev vody a filtraci.

kopané bazény

 

Benefity bazénu s rohovým plastovým schodištěm

Ke kopanému bazénu se doporučuje již vestavěné protiskluzové schodiště, které na rozdíl od klasických schůdků snižuje riziko zranění. Schody nejsou vypodložené plastem, ale betonem, tudíž nehrozí nebezpečí prohnutí a dalším plusem je fakt, že se pod nimi nekazí voda! Navíc na takových schodech můžete začít super relaxaci, jelikož se na nich dá odpočívat. V mžiku si tak na Vaší zahradě můžete vytvořit relaxační a odpočinkovou zónu a slunit a vyhřívat se přímo na instalovaném rohovém schodišti.

Příslušenství ke kopaným bazénům prohlubující požitek z koupání v bazénu

Veškeré kopané bazény jsou opatřeny solinátorem, UV lampou, ionizérem a přírodními polymery. Tyto komponenty v bazénu vodu dezinfikují a šetří náklady na údržbu kopaného bazénu. Pořízením pískové filtrace si zajistíte čistou a průzračnou vodu, ale také udržení hodnoty pH vody. Příslušenství funguje na principu zachycení nečistot přes filtrační písek a jedná se tedy čistě o přírodní princip filtrace vody. Pokud jste vášnivý plavec, můžete si ke kopanému bazénu pořídit protiproud, který dokáže zlepšit Vaše plavecké schopnosti a kondici. Pro noční plavce zase doporučujeme pořídit si podvodní osvětlení bazénu, které je vhodné i jako skvělý estetický a dekorační doplněk.

 

Zastřešte svůj kopaný bazén stylově a prakticky

Zastřešení bazénu se již stává neodmyslitelným prvkem pro výstavbu kopaného bazénu. Instalace zastřešení bazénu s sebou přináší spoustu výhod, které oceníte během celého roku. Jednou z hlavních výhod zastřešení kopaného bazénu je skvělá izolace. Voda během koupací sezóny udržuje svou teplotu, čímž docílíte i prodloužení koupací sezóny. Do vody se Vám rovněž nebudou dostávat nečistoty z okolí a zamezíte pádu Vašich dětí či mazlíčků do bazénu. Neposlední výhodou zastřešení kopaného bazénu je usnadnění zazimování bazénu. Vybírat můžete mezi zastřešením kopaného bazénu Practic, Horizont nebo Dream. Zastřešení Practic obsahuje boční posuvné dveře a poskytuje tak pohodlný vstup do bazénu. Zastřešení Horizont poskytuje díky dokonalému systému kolejnic obousměrný posuv zastřešení. Zastřešení Dream je zase opatřeno dvěma aretacemi, které zamezují samovolnému posuvu zastřešení bazénu vlivem větru.