Zastřešení bazénů

Výhody zastřešení plastového bazénu

Vaše plastové bazény chrání hlavně jeho zastřešení. Zastřešení chrání Vaše děti a domácí mazlíčky před pádem do bazénu. Koupací sezóna se Vám prodlouží o několik měsíců. Můžete se koupat v bazénu i v nepříznivém počasí. Chrání Váš bazén před nečistotami a tím šetří Vaše peníze i čas potřebný na údržbu vody. Vlivem sluneční energie a skleníkovému efektu se voda v zahradním bazénu rychleji ohřeje a výrazně se zvýší její teplota oproti venkovnímu bazénu bez zastřešení. Při dešti se nemění hodnota PH vody.

Kvalitně provedené zastřešení navíc dodá bazénu luxusní vzhled. Navíc zamezí pádu dětí a zvířat do vody v době, kdy není nikdo poblíž, jako se může u zapuštěných bazénů bez dozoru stát.

Nejprodávanější zastřešení: Practic, Horizont, Dream - rádi vytvoříme cenu přímo pro Vás

Zastřešení plastového bazénu Practic

Zastřešení plastového bazénu Practic

Hliníková konstrukce:
Hliníková konstrukce je vyrobena ze speciálně vyvinutých profilů, které jsou navrhnuty naší společností a na zakázku vyrobeny. Profily se od sebe odlišují jak vnějšími rozměry, tak rozměry výztuží uvnitř profilu. Pro vynikající pevnost zastřešení bazénu je použit vždy vhodný typ profilu v závislosti na konstrukční složitosti, typu a velikosti zastřešení. Profily jsou navrhnuty tak, aby mohla vytékat zkondenzovaná voda ven a nedošlo tím k zamrznutí vody v profilech v zimních měsících. Profily jsou v základním provedení opatřeny povrchovou úpravou stříbrný Elox. Můžeme Vám také nabídnout změnu barvy konstrukce dle RAL.74

Boční posuvné dveře:
Využití zejména pro: pohodlný vstup do bazénu se schody v rohu i u nižších provedení, není potřeba hýbat s celým segmentem, možnost umístění dveří na jakékoliv straně segmentu.

Těsnění mezi segmenty:
Pro dokonalé utěsnění mezi segmenty je použito těsnění EPDM v černé barvě. Díky optimálním materiálovým vlastnostem zaručuje maximální životnost, vysokou elasticitu a to i v těch nejextremnějších povětrnostních podmínkách.

Zastřešení plastového bazénu Horizont

Zastřešení plastového bazénu Horizont
 
Výplň zastřešení bazénů:
Jako výplň zastřešení je použit v základním provedení čirý dutinkový polykarbonát 8 mm. Dutinkový materiál (polykarbonát) může být nahrazen plným materiálem (Kompaktní polykarbonát, PVC, nebo SAN). Plný materiál může být použit na celé zastřešení, nebo jen částečně. Barvy všech materiálů lze změnit.

Standardní kolejnice:
Kolejnice jsou vyrobeny ze speciálně vyvinutých hliníkových profilů a jsou standardně opatřeny povrchovou úpravou stříbrný Elox.
Standardní kolejnice jsou ve standardním provedení zastřešení bazénu. Výhodou kolejnic je, že jsou dobře udržovatelné, proto úklid nečistot z prostoru kolejnic není žádným problémem. Výška kolejnic je 20 mm.

Pochozí kolejnice:
Výhodou pochozích kolejnic je, že je na ně možné pohodlně došlápnout, protože jsou na nich vytvořeny rovné plochy. Výška kolejnic je 18 mm. Kolejnice mohou být jednosměrné pro jednosměrný posuv zastřešení v základním provedení, nebo obousměrné, pro posuv zastřešení oběma směry.

Zastřešení plastového bazénu Dream 

Zastřešení plastového bazénu Dream

Poloautomatická aretace segmentů:
Každý segment je opatřen dvěma aretacemi. Aretace u zastřešení bazénů je důležitá pro zajištění jednotlivých segmentů v otevřeném i zavřeném stavu, aby nedošlo vlivem větru k samovolnému posuvu zastřešení. Aretace segmentů může být i v uzamykatelném provedení. Uzamykatelná aretace zvyšuje bezpečnost Vašich dětí a za Vaší nepřítomnosti se nemusíte bát, že bude Váš bazén využívat cizí návštěvník.

Čela zastřešení bazénů:
Čela jsou v základním provedení odnímatelná. Jsou tvořena z hliníkové konstrukce s povrchovou úpravou stříbrný Elox a komůrkového čirého polykarbonátu s UV ochranou. Důležité pro výrobu čel je jejich zdvih nad terénem, který se mění v závislosti na výšce lemu, nebo jiné překážky, přes které čelo přejíždí. Zdvih čela by měl být minimálně o 30 mm vyšší, než je výška lemu, či překážky.

Další důležité součásti zastřešení bazénů

Kola s ložisky
Pro velmi snadný posuv zastřešení jsou kola opatřena nerezovými ložisky ve dvou řadách.

Plastové a hliníkové doplňky
Ostatní doplňky jsou vyrobeny z černého plastu, nebo hliníku s povrchovou úpravou černý Elox. Jedná se o díly, které slouží jako aretace dveří, tažné prvky segmentů, nebo dekorační prvky (krytky profilů, atd.).

Spojovací materiál
Používaný spojovací materiál je v provedení nerez, hliník.