Jaký tvar bazénu si pořídit?

Trh s bazény nabízí neomezené možnosti a v současné době má prakticky každý možnost užívat si vlastního bazénu. Otázkou však zůstává, jaký tvar bazénu si pořídit? Na trhu se setkáme s obdélníkovými, hranatými, oválnými i kulatými tvary bazénů. Naše společnost se zaměřila na obdélníkové bazény s kulatými rohy, které se nám velmi osvědčily! Poradíme vám, jaký tvar bazénu si vybrat, pokud chcete být opravdu spokojení.

Investice do bazénu je jednou z nejlepších investic, které můžete do domácnosti udělat. Bazén na zahradě představuje místo odpočinku, relaxace i setkávání s rodinou a přáteli. V horkých letních měsících se stane nejčastěji využívaným prvkem na zahradě.

Plastový bazén od ověřeného výrobce vám navíc vydrží mnoho let. Protože se jedná o dlouhodobou investici, je nutné si výběr bazénu důkladně promyslet a vybrat si takový bazén, který vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Základem je zvolit si z celé řady tvarů bazénů takový, který bude vhodný pro váš terén.

Dalšími podmínkami pro výběr tvaru bazénu jsou:

  • Estetická stránka bazénu (aby se bazén hodil do okolí vašeho domu či na zahradu)
  • Užitek, který plánujete z bazénu mít (plavání, hry, relaxace)
  • Možnosti údržby (bazénový vysavač nejezdí do hranatých rohů a drží se tam nečistoty)
  • Lze k danému tvaru bazénu dodat zastřešení?
  • Lze k danému tvaru vestavět rohové schodiště?

Údržba bazénu je závislá na tvaru bazénu

Obdélníkový plastový bazén

Nejčastějším problémem bývá údržba bazénu, která může být z důvodu výběru špatného tvaru bazénu náročná. Z toho důvodu vyrábíme pouze obdélníkové plastové bazény s kulatými rohy v rozměrech: 4 x 3, 6 x 3 a 7 x 3 m. Obdélníkový tvar bazénu s kulatými rohy umožňuje snadnou údržbu pomocí bazénového vysavače, který díky kulatému tvaru rohů vyčistí veškeré nečistoty právě i z těchto rohů.

Kulaté a oválné tvary bazénů

Do obdélníkového zahradního bazénu lze navíc pohodlně vestavět rohové schodiště, což není u kulatého a oválného tvaru možné. V takových případech je poté nutné přidat kovový žebřík, pod kterým se také drží nečistoty. U oválného bazénu musí být žebřík umístěn v přední části zastřešení – a lezení do bazénu pak připomíná lezení do tanku.

Protože je zastřešení bazénu obdélníkové, zbytečně se pak musí zastřešovat i okolí oválného bazénu. Kulatý bazén navíc nelze zastřešit vůbec, protože zastřešení se vyrábí pouze obdélníkové.

Hranaté plastové bazény

Co se týká hranatých bazénů, ty již naše společnost nevyrábí, protože se rohy při montáži prohýbají a bazén nedrží tvar. Všechny rohy se navíc musí svařovat, což se u kulatých rohů nemusí. Zakončovací hadice nejde do rohu namontovat. Navíc, u hranatého bazénu nemůže vysavač jezdit až do rohů a zůstávají tam nečistoty, které poté kazí vodu v celém bazénu.

Proč plastový bazén od nás?

Naše společnost se soustředí na výrobu kvalitních plastových bazénů obdélníkového tvaru s kulatými rohy. Bazény od nás jsou v barvě Caribic a jsou vyráběny ze speciálního kopolymeru PP s UV stabilizátorem o tloušťce 5 mm, od německé firmy Rőchling Engineering.

Díky tomu vám můžeme nabízet prvotřídní bazény z prověřeného materiálu, odolávajícího mrazům i přímému slunečnímu záření. Námi dodávané bazény jsou navíc za výhodné ceny!

Pořiďte si vlastní plastový bazén s vysokou kvalitou, dlouhou životností a luxusním designem, který se stane chloubou vaší zahrady!