Kolik stojí plastový bazén?

Uvažujete o realizaci bazénu, ale nemáte představu, kolik takový plastový bazén stojí? Cena bazénu samozřejmě závisí na mnoha konkrétních parametrech a nelze ji takto „střelit od oka“. I přesto si však lze udělat alespoň hrubý odhad, a to podle toho, jaký bazén budete chtít a co vše po něm požadujete. V našem článku vám představíme, co ovlivňuje cenu bazénu a v jakém rozpětí jej lze zakoupit.

Jak jistě víte, vlastní bazén není úplně levná záležitost. Na druhou stranu, pokud si pořídíte kvalitní plastový bazén z prověřeného materiálu od profesionálního výrobce, můžete si být jisti, že se jedná o velmi dobrou investici na mnoho let. Vlastní bazén má navíc nespočet výhod, které ocení celá vaše rodina i přátele.

Také ušetříte finance za dojíždění na veřejné koupaliště i za vstupy na plavecké bazény. Utužíte svou fyzickou kondici i rodinné vztahy. Můžete pozvat partu přátel a uspořádat doma příjemné posezení s koupáním. Vlastní bazén má skutečně spoustu výhod a investice do něj se vám velmi rychle vrátí.

Cena je závislá na typu bazénu

Cena bazénu je závislá na tom, jaký bazén si zvolíte. My doporučujeme plastový bazén svařovaný na CNC stroji a zde se dozvíte proč. Cena takového bazénu se odvíjí od velikosti bazénu a příslušenství.

V naší nabídce naleznete již připravené zvýhodněné sety bazénů z velmi kvalitního kopolymerového materiálu od německé firmy Röchling s vnitřním plastovým a protiskluzovým rohovým schodištěm připraveným k podbetonování.

Součástí našich zvýhodněných setů jsou: silné filtrační čerpadlo, šesticestný ventil, 3 pytle filtračního písku, velký skimmer VA s mosaznými maticemi a nerez šrouby, a další příslušenství. Samozřejmostí pak je kompletní zapojení technologie bazénu zdarma a doprava bazénu do 200 km od sídla firmy též zdarma.

Bazénové sety se odlišují rozměrem bazénu a přidaným zastřešením. V naší nabídce naleznete zahradní bazény v oblíbených a osvědčených obdélníkových realizacích, obvykle 4 × 3 m, 6 × 3 m a 7 × 3 m.

Cena našeho bazénového setu je závislá na typu setu a pohybuje se od 85 000 Kč včetně DPH, u větších bazénů může pak přesahovat 200 000 Kč. Cena se však může lišit dle dalšího příslušenství.

jaká je cena plastového bazénu

Počítejte se stavebními pracemi

Kromě toho, že jako budoucí majitel bazénu budete řešit, kolik plastový bazén stojí, měli byste také počítat se stavebními pracemi. Jejich cena se odvíjí od několika faktorů, jako je cena za odvoz vykopané zeminy, náklady v případě výskytu spodní vody nebo nutnost vybudování odčerpávací šachty.

V mnoha případech se také může stát, že se na místo realizace nedostane bagr. Pak přichází na řadu ruční výkop, který se samozřejmě prodraží a protáhne dobu realizace o několik dní.

Příslušenství k bazénu

Kromě samotného bazénu je také nutné dokoupit potřebné příslušenství, do kterého je zahrnuta i technologie na úpravu vody. Jak jsme již zmínili, v našich zvýhodněných setech je již součástí silné filtrační čerpadlo, šesticestný ventil a 3 pytle filtračního písku (a další příslušenství). Ostatní příslušenství lze k setu dokoupit.

Na technologii pro úpravu vody se nevyplatí šetřit, protože čistá voda je základem pro zdravotně nezávadné a pohodlné koupání. Navíc, po pořízení technologie pro úpravu vody již nemusíte nic řešit a platíte tak již pouze za bazénovou chemii.

 

Kolik stojí bazénové zastřešení?

Bazénové zastřešení sice není nezbytným doplňkem, ale můžeme jej doporučit. Kromě toho, že prodlouží koupací sezónu, můžete se koupat bez ohledu na počasí. Navíc výrazně usnadní údržbu bazénu (nepadají do něj okolní nečistoty) a ušetříte za vytápění vody i bazénovou chemii.

Jeho cena se odvíjí dle použitého materiálu a vlastností. Vliv na cenu má také typ bočních dveří bazénového zastřešení. My používáme kvalitní vyztužené zastřešení od firmy Alupol, které je odolné proti větru. Cena za zastřešení se pohybuje v řádech desetitisíců, ale opět se může výrazně lišit dle typu zastřešení.

Doplňky vám zpříjemní koupání

rodinnému bazénu si dále můžete přikoupit doplňky, které vám ještě více zpříjemní koupání. Jedná se například o protiproud, masážní trysky, osvětlení, ohřev vody a další doplňky, které vaše koupání povýší na relaxační zážitek. Cena těchto doplňků se pohybuje v řádech tisíců.

Pokud uvažujete o koupi kvalitního plastového bazénu s technologií a komplexní realizací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi byste věděli, kolik stojí plastový bazén? Vytvoříme vám přesnou cenovou nabídku a poradíme s výběrem.