Příslušenství k bazénům

Nerezový žebřík

Podle hloubky dodáváme žebříky buď se třemi nebo čtyřmi nášlapy (hloubka bazénu buď 1,2m nebo 1,5m). Žebříky jsou zhotoveny z nerezové oceli. Trubkový rám žebříku má průměr 43mm a nášlapy jsou řešeny s gumovými podložkami s protiskluznou úpravou. Schůdky jsou dodávány včetně kotvení se zemnící svorkou a krytek. Nerezový žebřík nesmí být instalován v bazénech se slanou vodou.

Písková filtrace

Princip čištění vody spočívá v tom, že bazénová voda prochází přes filtrační písek o zrnitosti 0,4-0,8mm. Veškeré mechanické nečistoty se zachytí v pískové náplni. Tuto je nutné cca 1x za 14 dnů zabavit od usazených nečistot, aby se obnovila schopnost zachycování nečistot. Každá filtrace má 6-ti cestný ovládací ventil, který má i polohu "PROPLACH". Tato umožňuje vyplavení nečistot z písku směrem do kanalizace a to pomocí bazénové vody. Proto je vhodné, pro dopouštění bazénu, napojit filtrace na vodovodní řád.

Plastové schody vnitřní – rohové

Plastové schody vnitřní je možné umístit do kteréhokoliv rohu bazénu. Standardně máme schodiště na zaoblené rohy o poloměru R=50mm. Zhotovujeme je buď tří nebo čtyř stupňové. Nášlapy schodiště jsou zhotoveny z plastu tloušťky 8mm stejné barvy jako bazén s protiskluzovou povrchovou úpravou.

Plastové schody – vnější

Plastové schody vnější – konstrukce a barevné provedení schodiště je shodné jako schodiště vnitřní, ale vnější schodiště vyčnívá se základního tvaru bazénu směrem ven. Šířku schodiště vždy navrhujeme s ohledem na rozměr bazénu.

Skimmer

Tímto zařízením se nasává bazénová voda, která se přivádí potrubím do pískové filtrace. Rozměr a velikost přepadu, je odvislý od velikosti a objemu vody v bazénu. Do každého bazénu dodáváme velký skimmer s mosaznými šrouby.

Vtokové trysky

Vtokové trysky jsou umístěny na stěně bazénu pod hladinou vody a vrací se jimi přefiltrovaná voda z pískové filtrace zpět do bazénu. Stejně jako u skimmeru je jejich počet a umístění závislý od velikosti a objemu vody v bazénu.

Podvodní osvětlení bazénu

Podvodní osvětlení není bezpodmínečně nutné pro provoz, avšak jako estetický a dekorační doplněk je nepostradatelný. Do bazénů instalujeme světla 300W 12V. Jejich počet je závislý na velikosti bazénu.  Světla jsou napájena bezpečným napětím 12V. Světlo je většinou spínáno časovým spínačem, umístěným ve filtrační šachtě stejně jako bezpečnostní trafo.

UV lampy a UV lampy s ionizérem a poloautomatické vysavače

UV lampy ve spolupráci s poloautomatickým vysavačem dokonale čistí Váš bazén a vy se můžete věnovat zábavě a relaxaci.
UV lampa zbaví vodu z 80% bakterií a řas, ale UV lampa s ionizérem to dokáže na 100%. K většině bazénů montujeme UV lamp s ionizérem, neboť výrobce tento typ výrazně zlevnil. Ve spolupráci s poloautomatickým vysavačem, který sbírá nečistoty ze dna se stává vaše voda čistá a průzračná po celý rok.

Protiproud

Pokud patříte mezi plavce a velikost Vašeho bazénu Vám neumožňuje zaplavat si podle Vašich představ, je protiproud ideálním řešením.  V principu jde o velmi silné čerpadlo, které do bazénu vhání vodu ve velkém objemu. Delší bazén je samozřejmě výhodou, jelikož výkon protiproudu nelze regulovat. Ze zkušenosti víme, že ideální bazén pro protiproud je 6 x 3m a větší.

Tepelná čerpadla

slouží k přímému ohřevu bazénové vody. Tepelné čerpadlo pracuje tak, že vzduch od lopatek ventilátoru proudí přes výparník, kde předává teplo nemrznoucí kapalině. Tuto následně kompresor stlačí a tím dojde ke zvýšení její teploty. Kapalina pak proudí potrubím do tepelného výměníku, kde předá své teplo do bazénové vody. Výhodou je jednoduchá montáž, vysoká účinnost a fungování při venkovních teplotách nad 15 stupňů Celsia. V kombinaci se zastřešením bazénu je možné využívat Váš bazén od března do poloviny listopadu.

Solární plachta a navíjecí zařízení

Solární plachta je zhotovena z polyetylenu. Tato krycí plachta modré barvy, přímo plave na hladině vody. Rozměr plachty se vždy upraví podle skutečného vnitřního rozměru bazénu a zakrývá samozřejmě i schodiště. V noci v letních měsících klesá teplota na 15-20 stupňů Celsia. Solární plachta má schopnost udržet přes noc naakumulované teplo, které přes den voda pohltí. Plachtu lze ideálně namotávat na navíjecí zařízení, které se obvykle umisťuje za zadní stranu bazénu. Navíjecí zařízení dodáváme buď pevné, to se ukotví do betonové dlažby nebo pojízdné, které lze díky pojezdu vždy odvézt do prostoru, kde nepřekáží.

Další příslušenství

Naše firma dodává veškeré příslušenství k bazénům, ať jsou to solární sprchy, elektrické rozvaděče, bezpečnostní transformátory, teploměry, bazénovou chemii, vodní hračky atd.